היגיינה אישית של הדייל במטבח

היגיינה אישית של הדייל במטבח היא אחריות גדולה מאוד שהוא צריך לשאת. אחרי הכל, את העבודה stewarding סובב סביב שמירה על כל המסעדה ועל המטבח נקי, ולכן הוא גם צריך לשמור על ניקיון אישי ועל היגיינה גם כן.
היגיינה אישית מתייחס המראה האישי הכולל שלו, כמו גם את הניקיון של הגוף שלו. הנה הדברים שהוא צריך לזכור לשמור על ניקיון והיגיינה.
ניקיון הגוף
כאשר מדובר ניקיון של הגוף, זה אומר לקחת מקלחות לפני הולך לעבודה. אם מנהל המטבח יש בעיות עם בתי השחי המיוזעים או ריח הגוף, אז הוא צריך לעשות את זה נקודה תמיד ללבוש דיאודורנטים לפני שהגיע המשמרת שלו. בדרך זו, הוא לא יצטרך להתמודד עם סימני זיעה במדים שלו או ריח הגוף, שניהם מפנה נהדר לאנשים לראות או להריח אותו, במיוחד את האורחים.
שיער ואיפור
כשמדובר בשיער, הדייל במטבח צריך לוודא שהוא נשמר תמיד נקי ומסודר. עבור נקבות עם שיער ארוך, מומלץ לקשור את השיער שלהם מן הפנים שלהם או ללבוש אותו על לחמניה. עבור גברים, השיער שלהם צריך להיות קצר ומסורק בקפידה. אחרי הכל, לראות צוות מסעדה ספורטיבי ארוך, שיער מדובלל, פרוע, ולא מסודר הוא גם גדול לכבות.
לשים על איפור הוא בדרך כלל לא מומלץ כאשר הדייל במטבח עובד במטבח המסעדה; עם זאת, אם הדייל מטבח הולך לשים איפור, היא צריכה לוודא כי היישום הוא קל מאוד, לא כבד. גם מנהל המטבח צריך להימנע משימוש בשמים כבדים.
ידיים וציפורניים
מלבד כביסה שוטפת של הידיים, במיוחד אם הדייל במטבח יש רק לאחרונה ביקר בשירותים, הציפורניים צריך להיות גם קצר ונקי. הוא צריך לוודא לקצץ אותם באופן קבוע.
באשר המשרתים מטבח נשים באמצעות לקים ציפורניים, רק גוונים או צבעים מותר במטבחים במסעדה הם ברורים או חסרי צבע הלקים כמו גם לקים ורוד בהיר מאוד ורוד.
שיניים
כמובן, זה באופן טבעי אחרי השיניים להישמר נקי גם כן. מסיבה זו, את הישן adage & ldquo; מברשת השיניים שלך לאחר הארוחה & rdquo; במעקב.
תכשיטים, גרביים וגרביים
התכשיטים היחידים המותרים במטבחי המסעדה הם טבעות נישואין וכן שעוני יד. עגילים, במיוחד עגילים תלויים, הם בהחלט לא מותר תוך כדי עבודה במטבח. שרשראות כמו גם צמידים אינם מותרים גם. עם זאת, אם הדייל מטבח רוצה ללבוש אחד בזמן העבודה, הוא או היא תמיד צריך להתייעץ עם ניהול הראשון ולוודא כי הם מקבלים את ההרשאה של ניהול לפני לובש תכשיטים נוספים.
באשר גרביים וגרביים, מומלץ מאוד כי הדייל מטבח ללבוש זוג גרביים נקיים ורעננים גרביים כל יום.
מדים ונעליים
מסעדות דורשות הדיילים המטבח שלהם ללבוש את המדים שלהם בזמן העבודה, ואת המדים צריך תמיד להיות מסודר, כמו גם נקי כאשר הם מדווחים על המשמרת שלהם. אותו הדבר יכול להיות גם אמר נכון של הנעליים שלהם. על מנהל המטבח לוודא כי הופעתו האישית עומדת בסטנדרטים של המסעדה בכל הנוגע להיגיינה ולניקיון, ועליו להפוך את הדוגמה הטובה לשאר אנשי המסעדה.
גישה אישית
כשמדובר בגישה האישית, מנהל המטבח צריך תמיד לזכור שהוא נושא את שם המסעדה. מסיבה זו, עליו להוכיח גאווה במה שהוא עושה. זה כולל הליכה עם יציבה זקופה כמו גם הקפדה להישאר כבוד ואדיב בכל עת, אפילו עמיתים לעבודה שלו.
זה לא יכול להיות הכחיש כי יש מטבח stewards אשר עשן. מסיבה זו, הוא צריך לוודא שהוא רק מעשן באזור המיועד, במיוחד לא סביב האורחים.
איך מטפל במטפל את עצמו, במיוחד כשמדובר בהיגיינה האישית שלו, גם משקף על המסעדה, אז הוא צריך לוודא שהוא תמיד מודע לכך שהוא נושא איתו את שמו של המסעדה תוך כדי עבודה ואפילו כשהוא מסיים עם המשמרת שלו.