המשמעות של פסטיבל Deepavali

דיוואלי, או דיפאוואלי, הוא הפסטיבל הינדי של האורות. הוא חגג באופן גדול בהודו ונפאל, שם הוא נקרא Tihar. המונח Deepavali הוא ממוצא סנסקריט, כלומר מערך של מנורות. המילה 'עמוק' פירושה מנורת חימר ו 'avali' פירושו מערך. חגיגת הפסטיבל מסמלת את ניצחון הטוב על הרע בתוך עצמך. המילה דיוואלי היא למעשה שחיתות של המונח סנסקריט דיפאוואלי. היום הוא נחגג על ידי סיקים, ג 'ינס, הינדים, ואפילו כמה בודהיסטים בכל רחבי העולם.

לפסטיבל יש משמעות עמוקה מאז ימי קדם. על פי התרבות הוודית, המסר של דיוואלי הוא לחסל את העולם מחושך ולהוביל אותו אל האור המואר בתוך עצמו. כאן, כל אדם הוא השווה המנורה חימר בהיר. המסר הוא להשתתף באופן קולקטיבי במאמץ, שכן זה לא רק מאמץ של אדם אחד. ההבדלים בין הגבוה לנמוך נשכחים, שכן המטרה היא להביא לשוויון ולשוויון בחברה.

באופן מסורתי, חגיגה של Deepavali קשורה עם מספר אירועים מיתולוגיים. בצפון הודו, Deepavali נחגג כדי לחגוג את שובו של המלך ראמה לממלכתו Ayodhaya לאחר מגלות 14 שנה וניצחון על המלך רואנה שד. אנשי איידהאיה הדליקו מנורות חימר כדי לחגוג את שובו.

בדרום הודו, אגדה נוספת מתארת ​​את ניצחון האל קרישנה על השד Narakasura. במערב הודו, הוא נחגג לכבודו של המלך באלי שהלך לשלוט בעולם הבא על ידי סדר של לורד וישנו.

הפסטיבל יש משמעות מגוונת בכל רחבי הודו. במערב בנגל, הוא נחגג לכבוד Durga האלה. במיוחד, בצפון הודו, סוחרים הינדים לפתוח את הספרים החדשים שלהם ולהתפלל לאלה לקסמי עבור שנה חדשה ושמחה ומשגשגת. ברוב חלקי הודו, אנשים קמים מוקדם לפני עלות השחר על דיוואלי ומתפללים לאלוהים על התקדמותם הרוחנית.

בנוסף, Diwali הוא חגג על פני תקופה של חמישה ימים בחלקים רבים של הודו. בימים אלה כוללים Dhanteras, Naraka Chadurdashi, Lakshmi Puja, Govardhana Puja, ובהאי Duj. על Dhanteras, אשר למעשה אומר היום השלושה עשר של חודש הירח, אנשים לרכוש כלי זהב כמו זה נחשב אירוע מבריק. על Naraka Chaturdashi, אנשים להנציח את ההרג של השד Narakasura כפי שהיה היום ה -14 שבו השד נהרג.

על לקסמי פוג'ה, אנשים סוגדים לאל לקסמי, אשר נחשב אלת עושר ושגשוג. Govardhan Puja הוא הפולחן של אלוהים קרישנה, ​​אשר נחגג כמו היום שבו לורד קרישנה השיג ניצחון על לורד Indra. בגוג'אראט, יום זה נחגג גם כראש השנה, וביום הראשון של ויקראם סאמאבט החדש. על בהאי Dooj, אחיות לפגוש האחים ולהיפך חילופים מתנות ממתקים להביע חיבה וחיבה שלהם זה לזה.

כל אחד במשפחה קם מוקדם בבוקר ומלבש בגדים חדשים. במיוחד ביום זה, ילדים והורים כאחד פרצו קרקרים, לעשות שימוש במגוון של זיקוקים בלילה מנורות אור כדי לחגוג את האירוע. זה שמחה גדולה לראות קרקרים מתנפחים ואנשים שמחים מסביב לחגוג את הפסטיבל הזה עם הרבה שמחה ועליצות. בהזדמנויות רבות, גם בני דתות אחרות מצטרפים יחד לחגוג את האירוע הזה כאחד.

בהזדמנות זו, אנשים להחליף הרבה מתנות בין אחד לשני. משפחות וחברים כאחד לתת ולקבל מתנות כמו ממתקים, תויס פוג'ה, פירות יבשים, שוקולדים תוצרת בית, דיאס, נרות, שטיחי קיר, פריטי עיצוב, מתנות hampers, תכשיטים, הלבשה, פרחים, מתנות bhai dooj וכן הלאה.

הקהילה העסקית חוגגת את הפסטיבל על ידי החלפת מתנות כמו מתנות של חברות מתנה, סלסלות מתנה, תיבות מתנה מעצב, ערכות עט, יומנים, שעונים, בשמים, מוביילים, וכדומה.

כיום, אינדיאנים רבים התיישבו בחו"ל במדינות כמו ארצות הברית, בריטניה, אוסטרליה, ניו זילנד, ומדינות אחרות. לכן, הפסטיבל הזה נחגג על ידי הרבה expatriates באותה דרך חינני כפי שהוא נחגג על העורף.